Pavla Marečková

Jsem zdravotní sestra, laktační poradkyně Přirozeného kojení a Laktační ligy a máma kojeného chlapečka. Zajímá mě kojení, respektující výchova, kontaktní rodičovství a ráda se vzdělávám v nových trendech, které souvisejí se vším ohledně dětí.

Laktační poradkyně

Během kojení mého syna jsme si prošli různými problémy. Mám osobní zkušenost s bolestivými bradavkami po porodu, nalitými prsy, zánětem, opakujícími se ucpanými mlékovody, zbavením dudlíku v měsíci života syna, kousání během kojení, bojkotem kojení a s kojením při alergii na bílkovinu kravského mléka (a dalšími potravinovými alergiemi).

Při řešení mých problémů s kojením, zejména bojkotu, jsem kontaktovala více laktačních poradkyň z různých organizací, každá z nich měla trochu jiný přístup. Největší oporu mi poskytla laktační poradkyně z Přirozeného kojení. Začala jsem se o tento směr poradenství více zajímat. Jejich přístup k řešení problémů s kojením je laskavý a podporující a já jsem si Přirozené kojení zamilovala. Časem jsem si udělala kurz laktační poradkyně u této organizace. Věřím, že hlavně díky osobní zkušenosti dokážu ženám předat nejen odborné informace, ale také pochopení a podporu, které jsou při řešení problémů s kojením zásadní.

Pokud potřebujete poradit ohledně kojení či laktace, kontaktujte mě skrze můj instagramový účet Laskavě k dětem, přes e-mail mareckova@laskavekdetem.cz nebo pište sms nebo WhatsApp na číslo 732193090.

Zdravotní sestra

Jsem vystudovaná zdravotní sestra s 3 letou praxí ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Máma

Mimo studium a školení získávám zkušenosti i tou nejosobnější praxí, jakou je mateřství.

Pavla Mareckova

Publikace

Rodičovo.cz – Jak kojit?

Rodičovo.cz – Bojkot kojení

Host v podcastu Ze srdce máma – O kojících mýtech a (ne)podpoře kojení

Vzdělání a kurzy

  • prosinec 2021 kurz Podpora kojení s využitím přirozené pozice na těle matky (Michaela Topinková, Přirozené kojení)
  • duben 2022 akreditovaný kurz MZ – Kurz pro laktační poradce (MUDr. Mydlilová, MUDr. Weberová a další, Laktační liga)
  • září 2022 Kurz pro poradkyně nošení dětí (Anna Pohořálková, Z břicha na břicho)
  • únor 2023 Workshop o nedonošených dětech (pravidelné doškolování Laktační ligy)