Pavla Marečková

Jsem zdravotní sestřička, laktační poradkyně Přirozeného kojení a máma kojeného chlapečka. Zajímá mě kojení, respektující výchova, kontaktní rodičovství a ráda se vzdělávám v nových trendech, které souvisejí se vším ohledně dětí.

Laktační poradkyně

Během kojení mého syna jsme si prošli různými problémy. Mám osobní zkušenost s bolestivými bradavkami po porodu, nalitými prsy, zánětem, opakujícími se ucpanými mlékovody, zbavením dudlíku v měsíci života syna, kousání během kojení, bojkotem kojení a s kojením při alergii na bílkovinu kravského mléka (a dalšími potravinovými alergiemi).

Při řešení mých problémů s kojením, zejména bojkotu, jsem kontaktovala více laktačních poradkyň z různých organizací, každá z nich měla trochu jiný přístup. Největší oporu mi poskytla laktační poradkyně z Přirozeného kojení. Začala jsem se o tento směr poradenství více zajímat. Jejich přístup k řešení problémů s kojením je laskavý a podporující a já jsem si Přirozené kojení zamilovala. Časem jsem si udělala kurz laktační poradkyně u této organizace. Věřím, že hlavně díky osobní zkušenosti dokážu ženám předat nejen odborné informace, ale také pochopení a podporu, které jsou při řešení problémů s kojením zásadní.

Pokud potřebujete poradit ohledně kojení či laktace, kontaktujte mě skrze můj instagramový účet Laskavě k dětem, přes e-mail mareckova@laskavekdetem.cz nebo pište sms na číslo 732193090.

Zdravotní sestra

Jsem vystudovaná zdravotní sestřička s 3 letou praxí ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Máma

Mimo studium a školení získávám zkušenosti i tou nejosobnější praxí, jakou je mateřství.

Pavla Mareckova

Publikace

Rodičovo.cz – Jak kojit?

Rodičovo.cz – Bojkot kojení