Stříbrné kloboučky

Stříbrné kloboučky jsou velkým pomocníkem při bolestivém kojení. Zachránily bradavky nejedné kojící ženě. Jsou rovnocennou alternativou k jiným hojícím technikám. V dnešním článku se podíváme, jak stříbrné kloboučky fungují, jak se používají a jaké konkrétní problémy mohou vyřešit.

Tip: Na e-shopu silvernurseeu.com můžete pořídit stříbrné kloboučky se slevou 10 % s kódem LASKAVE10.

Jak stříbrné kloboučky fungují?

Stříbro se používá již dlouhou dobu v medicíně jako hojivý prvek, protože má přirozené antibakteriální (proti bakteriím) a antimykotické (proti plísním) účinky. Využívá se při léčbě dlouhodobě hojících se ran, například dekubitů. Bývá součástí nejrůznějších druhů krytí. Výsledky hojení pomocí stříbra jsou velmi uspokojivé. Není tedy divu, že také při léčbě různých potíží na bradavkách při kojení má stříbro své místo.

Stříbrné kloboučky se na bradavky aplikují mezi kojením, tedy se přes ně nekojí. Před aplikací se do kloboučku odstříkne kapka mléka. Poté se klobouček s mlékem přiloží na bradavku a zapne do podprsenky. Mateřské mléko funguje jako vodič – vede ionty stříbra k bolestivému místu a hojí jej.

Stříbrné kloboučky se používají na čistou bradavku. Nesmí se kombinovat s žádnými mastmi. Pokud byste natřely bradavku mastí a přiložily klobouček, bradavka se může zapařit, póry na ní ucpat a stříbro neprostoupí dovnitř. Tím pádem by se situace s bolavými bradavkami mohla spíše zhoršit. Pamatujte – buď mast nebo klobouček. Ne obojí.

Kdy mohou stříbrné kloboučky pomoci?

Při bolestivém kojení po porodu z důvodu poporodní přecitlivělosti. Dochází k tomu vlivem hormonů a také tím, že bradavky jsou najednou velmi zatěžované. Lidově řečeno – musejí si zvyknout. Poporodní přecitlivělost bradavek přichází cca kolem druhého, třetího dne po porodu a trvá asi týden, dva. Bolest je při ní nepříjemná, ale snesitelná. Můžete si však od ní pomoci právě stříbrnými kloboučky.

Další situace, kdy mohou hojivé kloboučky pomoci, jsou ragády. Jsou to drobné nebo větší ranky (praskliny) na bradavkách. Vznikají taktéž krátce po porodu, mohou se vyvinout z poporodní přecitlivělosti zejména při nesprávně zvolené kojící poloze. Velmi často souvisí také s kvasinkou. Jejich umístění je různé – mohou být po obvodu bradavky nebo být v půlce bradavky napříč. Jsou velmi bolestivé.

Stříbrné kloboučky mohou být velkým pomocníkem, pokud bojujete s kvasinkou. Tu poznáte podle toho, že kojení řeže, píchá, bolest vystřeluje do lopatky, zad, ramene, bolestí se „kroutí prsty u nohou“. Pokud je kvasinka v pokročilém stádiu, může být i poznat podle vzhledu. Prso je lesklé, olupující se, se šupinkami, dvorec může být suchý, bradavka růžová. Kvasinka může být na obou prsou nebo jen na jednom. Často vzniká ve stresu a při stravě s vysokým obsahem jednoduchých cukrů a sacharidů. Stříbrné kloboučky mají antimykotický účinek, tudíž působí proti kvasince.

Stříbrné kloboučky mohou také pomoci při poranění prsu při kousnutí dítětem. Tato situace se stává nejčastěji v období, kdy rostou dětem zuby. Mají v pusince něco nového, ještě neví, co s tím a zkouší. Bohužel někdy stisknou tolik, až způsobí zranění. Stříbrné kloboučky mohou pomoci, že ránu rychle stáhnou a zahubí všechny patogeny, takže ranka nezačne hnisat a bude se rychle hojit.

Stříbrné kloboučky také zmírňují otoky dvorce v prvních dnech po porodu a tvoří mechanickou bariéru proti odření bradavek v podprsence.

Na co si dát pozor?

Stříbrné kloboučky je vhodné kombinovat s větráním. Prsa by neměla být přikrytá kloboučky nonstop. Větrat můžete například v noci a kloboučky mít přiložené přes den.

Pozor také na to, ať nemáte příliš těsnou podprsenku nebo nespíte na břiše s přiloženými kloboučky. Mohlo by to být bolestivé.

Při koupi dbejte na to, aby kloboučky byly celé vyrobené z ryzího stříbra, nikoliv postříbřené. Postříbřené jsou sice levnější, za to nikdo neví, jak silná vrstva stříbra se na kloboučcích nachází a také se může snadno odřít. Nemusely by tedy správně fungovat.

Ode mne pro vás…

Díky spolupráci s e-shopem silvernurseeu.com můžete koupit stříbrné kloboučky se slevovým kódem LASKAVE10 se slevo 10 %.

Zároveň nabízím půjčení stříbrných kloboučků. Pro klientky zdarma, pro ostatní 300 Kč/týden. Neváhejte mne kontaktovat.

Přeji vám, ať už řešíte jakýkoliv problém s bolestivým kojením, abyste našly účinné a rychlé řešení. ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *