Zábrana na postel MonkeyMum – recenze

zabrana na postel MonkeyMum

Společné spaní je pro miminko přirozené. Díky blízkosti maminky se cítí v bezpečí a může se kdykoliv pohodlně nakojit (pokud maminka kojí). Je však důležité zajistit bezpečnost, aby miminko nespadlo z postele. Řešením může být zábrana na postel. Já používám přes dva roky zábrany na postel MonkeyMum. V tomto článku uvádím, jak jsem s nimi spokojená.

Zábrany na postel MonkeyMum můžete omrknout a nakoupit na tomto e-shopu.

Bezpečnost

Bezpečnost je bezpochyby nejdůležitějším kritériem. Je potřeba, aby byla zábrana na postel pevná a udržela dítě na posteli. Toto kritérium splňují zábrany MonkeyMum na jedničku. Můj tříletý syn se na ně věší za ruce, nohy přitahuje nahoru (jako do výmyku) a zábrany drží.

Běžně se mi stává, že při kojení vleže skončím navalená zády v zábraně a tato udrží i mne.

Máme zábrany do písmene L – jednu vlevo, druhou v nohách. Na třetí straně spí manžel a tvoří živou zábranu. Díky tomu, že zábrany na postel MonkeyMum jsou opravdu bezpečné, spím klidně a nemám strach, že syn spadne.

Snadná údržba

Zábrana na postel MonkeyMum je vyrobená z plastu, kovové konstrukce a látky. Plastovou část lze jednoduše umýt, látkový potah sejmout a vyprat v pračce. Po vyprání si nemusíte dělat starosti s věšením – látku rovnou navlíknete zpátky na konstrukci a za půl dne je suchá.

zapinani zabrany MonkeyMum
zábrana se zapíná na zip

Praktičnost v údržbě se mi vyplatila několikrát, protože s malým dítětem se stávají nehody nejrůznějších charakterů a na zábranách se objevily rozličné tělní tekutiny nebo jídlo a pití :D.

Instalace zábrany na postel

Instalace zábrany MonkeyMum je snadná. Celou jsme ji složili podle návodu a položili na rošt. Na spodním dílu je pevný plochý provaz, který jsme zahákli do roštu a na něj položili matraci. Nakonec jsme spojili dvě zábrany k sobě do tvaru písmene L.

Zábrany na postel MonkeyMum existují ve třech provedeních, z toho nejlevnější řada „Economy“ se k posteli připevňuje vrtáním, ostatní dvě „Popular“ a „Premium“ ne. My máme řadu „Popular“, takže vrtání nebylo potřeba.

Video návod, jak jednoduchá je instalace zábran, můžete shlédnout zde:

Instalace zábrany na postel MonkeyMum

Ovládání

Zábrana na postel MonkeyMum má z vnější strany postele dvojí způsob ovládání. Jeden je cvakací knoflík, který zmáčknete a zábrana na této straně sjede dolů. Druhý je zámeček – pojistka, se kterou se dá pohybovat nahoru a dolů. Když je nahoře, cvakací knoflík není možné zmáčknout.

Pro sundání zábrany dolů je třeba povolit zámečky a knoflíky na obou stranách.

Sundávání zábrany dělá určitý zvuk, což může být nepraktické, když dítě spí a vy potřebujete odejít z postele. Pokud se ale naučíte zábranu sundávat pomalu a s citem, není to skoro slyšet.

Výdrž

Zábrany na postel MonkeyMum mám už dva a půl roku a zatím se mi nestala žádná nepříjemnost. Zábrany drží, vypadají i po několika praních stále dobře, ovládání funguje.

Závěr

Osobně jsem se zábranami velmi spokojená. Syn spí ve svých třech letech stále s námi a je pořád kojený. Věřím, že ještě nějaký rok u nás v posteli zůstane. Se zábranami mám jistotu klidného kontaktního spánku. Jediná nevýhoda může být pro někoho vyšší cena, avšak podle mne cena odpovídá kvalitě.

Zábrana na postel MonkeyMum lze koupit ve třech cenových kategoriích, věřím, že si každý může vybrat podle svých možností.

Omrknout nabídku můžete na tomto e-shopu.

Pokud se chcete podívat na další řešení zabezpečení postele při společném spánku, přečtěte si můj článek Zábrana na postel.

Přeji vám mnoho krásných chvil s vaším děťátkem při společném nočním mazlení, ať už zvolíte jakoukoliv variantu.

Vaše laktační poradkyně Pavla Marečková

2 komentáře

  1. Dobrý den, my máme také tyto zábrany ale povolují. Z ničeho nic mi spadla jedna strana a to i po zamčení. Bojím se na to spolehnout. Jak je to možné?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *