Zábrana na postel

Zábrana na postel je velkým pomocníkem při společném spaní s dítětem. Jednou totiž přijde okamžik, kdy se z malého nehybného miminka stane batolátko, které po posteli cestuje a vy se začnete obávat, aby nespadlo.

Zabezpečení manželské postele proti pádu dítěte lze vyřešit i jinými způsoby. Můžete dočasně spát jen na matraci na zemi. Také lze mít postel přisunutou ke zdi, pokud vám to proporce ložnice dovolují. Nebo můžete přirazit dětskou postýlku k vaší posteli a vyrobit z ní zábranu, i když v ní děťátko nespinká. Poslední možnost je sundat bočnici postýlky a přirazit ji k vaší posteli. Vznikne jakýsi „balkónek“, kde bude dítě spát, ale zároveň mezi vámi nebude žádná překážka. Někdy však bývá těžké sladit výšku manželské postele a postýlky.

Osobně používám zábranu na postel, přijde mi to jako nejjednodušší, nejbezpečnější a nejelegantnější řešení.

Zábrana na postel Monkey Mum

Můžete je omrknout a nakoupit zde: Zábrana na postel Monkey Mum

Tuto zábranu na postel používám dva roky. Jsem s ní velmi spokojená. Proč?

  • Je skutečně pevná. Můj dvouletý syn se na ni věší jako opička (Monkey Mum je opravdu příznačný název :D) a drží.
  • Udrží i mne ve chvílích, kdy na zábraně ležím navalená.
  • Je dostatečně vysoká (80-95 cm, podle vašich preferencí), takže dítě přes ni nepřepadne.
  • Je pratelná. Skládá se z konstrukce, která je potažena látkou. Tato látka se dá velmi elegantně sundat a jednoduše vyprat.
  • Můžete si zvolit počet zábran kolik potřebujete. Já mám zábrany na postel dvě do tvaru písmene L. Na třetí straně spí manžel, takže tvoří živou zábranu. Lze zakoupit jednu, dvě, tři nebo čtyři.
  • Má sundavací systém – v případě potřeby povolíte zámek a se zábranou jednoduše sjedete dolů.
  • Její instalace nevyžaduje vrtání.
  • Můžete si zvolit délku zábran. V nabídce je 90-200 cm.

Díky zábranám Monkey Mum spím klidně, protože vím, že synovi nic nehrozí. Zároveň se o něj nebojím ve chvíli, kdy ho uspím a odejdu. Vím, že nemá kam spadnout.

Zábrana na postel Zopa

zabrany na postel

Další značka, která má v nabídce zábrany na postel, je Zopa. Tyto zábrany jsou levnější než Monkey Mum a jsou vhodné na cesty. Na druhou stranu jsou menší a nedají se spojit k sobě. Osobní zkušenost s nimi nemám.


Na výběr máte více barev a vzorů s dětskými motivy.

Do obchodu se můžete podívat zde: Zábrana Zopa

Dřevěné zábrany na postel

Můžete si také nechat zábrany na postel vyrobit od truhláře na míru ze dřeva. Tuto variantu ocení především lidé, kteří dbají na životní styl a snaží se omezit plasty ve svém domově.

Závěrem…

Možností je více. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, přeji vám mnoho krásných chvil prožitých při spaní s vaším děťátkem. Společné spaní je krásné a velmi prospěšné pro kojení. Je jedním z pilířů kontaktního rodičovství. Tak si ho užijte, než vám děti vyrostou ♥.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *