Kojení v šátku (nebo nosítku)

kojeni v satku nositku

Kojení a nošení jde ruku v ruce. Dnes vám chci proto ukázat, jak na kojení v šátku (nebo případně v nosítku).

Když miminko pláče v šátku, většinou to znamená, že se chce kojit. A chce se kojit hned!

Na kojení v šátku není nic těžkého, stačí trocha cviku. Natočila jsem pro vás názorné instruktážní video. Na prvním ukazuji, jak kojit v šátku a na druhém jak kojit v nosítku.

Co se kojení v nosítku týká, každé nosítko je jiné (ve videu můžete vidět nosítko Be Lenka 4ever & 4ever, které mohu rozhodně doporučit), ale v principu jde o to, dostat miminko níž k prsu. Proto povolíme přezky, které jdou, miminko se dostane níž, vytáhneme prso. Když se miminko nechce přisát nebo pláče, pomáhá houpat se v kolenou, můžete i dřepovat nebo chodit. Pohyb miminko uklidní. Někdy je třeba opravdu intenzivně houpat.

Když miminko usne u kojení, přezky stáhněte zpátky a nechte jej spinkat u vás.

Další tipy ohledně kojení v šátku

Kojení v šátku nebo nosítku je super venku nebo jako uspávání.

Pro větší komfort při kojení v šátku venku je super varianta kojicí oblečení. Případně tílka či košile, kde je snadný přístup k prsu a zajistí vám tak diskrétní kojení.

Co používám já: V instruktážních videích můžete vidět šátek značky Amazonas, který používám již přes 3 roky. Dále již zmíněné nosítko Be Lenka 4ever & 4ever. V prvním videu mám kojící mikinu značky Oriclo. V případě zájmu, pro nákup v obchodě Oriclo můžete využít slevový kód LASKAVEKDETEM na slevu 10%.

Doufám, že vám videa pomohla. Pro další informace o různých kojících polohách doporučuji můj článek Kojící polohy.

Vaše laktační poradkyně Pavla Marečková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *